DOKUMENTY SZKOLNE

Nocowanie w szkole


Z dnia 29 na 30 listopada klasa VIb razem z wychowawcą Mileną Golińską i Panią Iwoną Raszczyk uczestniczyła w szkolnym nocowaniu. Pierwszy z punktów nocowania było przygotowanie miejsca do spania w świetlicy na materacach szkolnych, uczniowie przynieśli śpiwory, poduszki i ulubione kocyki. Kiedy zrobiło się ciemno zaczęliśmy realizować kolejne podpunkty naszego nocowania.
Pierwszą atrakcją wieczoru było prezentowanie przez uczniów swoich talentów na sali gimnastycznej czyli śpiewy, tańce i dużo śmiechu. Potem była przepyszna kolacja, tosty przygotowane przez nasze wspaniałe mamy, które zadbały by dzieci nie były głodne. Następnie dzieci przygotowały wielki pokaz mody w stylu Top Model, gdzie na wybiegu dziewczynki i jeden odważny gentlemen mogli zaprezentować się w różnych strojach i makijażach. Później była chwila relaksu dla dziewczynek czyli małe SPA z maseczkami na twarzy, wspólne pogaduchy a chłopcy męskie rozmowy i gry integracyjne.
Po odpoczynku nadszedł czas na podchody i szukanie ukrytego skarbu w szkole. Dzieci były podzielone na dwie grupy i by zdobyć skarb, musiały wykonywać dokładnie wszystkie polecenia ukryte po całej szkole, oświetlając sobie drogę latarkami. Przedostatnim punktem nocowania były szalone tańce czyli wielkie piżama party, ze świecącymi bransoletkami. Po godz. 1.30 dzieci położyły się lecz nikt nie czuł się zmęczony, oglądały jeszcze film i rozmawiały do białego rana.
Po godz. 7.00 była pobudka i wielkie sprzątanie, każdy miał przydzielone zadanie i wszyscy bardzo dokładnie się z niego wywiązali. Potem śniadanie, ciepła herbatka i powoli wszyscy zaczęli rozchodzić się do domu. To była bardzo długa noc pełna wrażeń i emocji.