DOKUMENTY SZKOLNE

Aktualności w bibliotece

 

„Sleeveface, czyli ubierz się w książkę”.

Biblioteka szkolna zaprasza do wzięcia udziału w konkursie  fotograficznym klasy V-VIII.
Polega on na sfotografowaniu siebie z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. Chodzi nam o zdjęcia, których elementem jest okładka książki – wmontowana w ten sposób, że widoczna jest jako część twarzy, ciała bądź całej sylwetki. Chcielibyśmy, aby w ten zabawny sposób uczniowie zareklamowali książki, które czytają, a jednocześnie popularyzowali czytelnictwo i bibliotekę szkolną :-).

Prace konkursowe prosimy składać w bibliotece szkolnej do 16 marca.

 

Słodkie Walentynki w bibliotece szkolnej 

14 lutego 2020r.
dla odwiedzających bibliotekę czytelników niespodzianka.

 

 

 

 

 

Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego

7.01.2020 roku zostały wręczone nagrody książkowe dla zwycięzców konkursu ,, W świecie fantazji " ze znajomości książki J.K.Rowling „Harry Potter i Komnata Tajemnic”.

Amelia Szyszkowska kl. VII A - I miejsce
Julia Pykało kl. VIII A - II miejsce
Jakub Kulągowski kl. VI A - III miejsce

Serdecznie gratulujemy :)

 

 

 

6 grudnia wszystkie dzieci czekają na spotkanie z Mikołajem.

Biblioteka szkolna postanowiła inaczej uczcić to święto, zaprosiliśmy dzieci  na spotkanie z innym Mikołajem a raczej Mikołajkiem. Jest to bohater książki „Mikołajek i inne chłopaki” Sempe i Goscinny. Książki z tej serii opowiadają o szkolnych perypetiach pewnego chłopca - Mikołajka i jego kolegów z klasy. Zabawne przygody uczniów pewnej szkoły we Francji od lat budzą wesołość czytających na całym świecie. Pomysły i zabawy grupy kolegów wpędzają bohaterów w nieustające kłopoty. Głośne czytanie wybranych fragmentów książki rozbawiło wszystkich obecnych. Humorystyczny obraz życia głównych bohaterów zawarty na kartach książki pozwala spojrzeć z nowej perspektywy na szkolną codzienność.
To zdecydowanie seria książek, którą warto znać :)

 

 

Konkurs czytelniczy - W świecie fantazji

 

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów kl. IV-VIII do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym ze znajomości książki "Harry Potter i Komnata Tajemnic".

Książka do wypożyczenia w bibliotece. Dla zwycięzców przewidziane nagrody. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GRY PLANSZOWE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Gry planszowe mają służyć popularyzacji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Otwarcie się na nowe trendy sprawi, że czytelnicy naszej biblioteki odkryją bibliotekę na nowo jako miejsce spotkań i rozwoju.

Dzieci i młodzież grając w planszówki, siedzą twarzami do siebie, rozmawiają, zamiast skupiać się na ekranach smartfonów lub komputerów.To wartość w dzisiejszych czasach nie do przecenienia.

ZAPRASZAMY

 

 

 

 

 

 

 

 

Marzysz o jakiejś książce
i chciałbyś, by znalazła się ona
w bibliotece?

Napisz jej tytuł i autora na kartce, wrzuć do Magicznej Skrzynki w bibliotece, a być może twoje marzenie się spełni…

 

 

 

OGŁOSZENIE

Jeżeli lubisz czytać książki, rozmawiać o lekturze i poznawać nowych autorów - przyjdź do biblioteki szkolnej i zapisz się do Dyskusyjnego Klubu Książek.